Bizim Daire Ziyaretçi defteri Mesajları

« ÖncekiSonraki »Mesaj GönderAna SayfaYönetici Giriş
Toplam : 6247 mesaj
123...63
Sayfa Şablonu:
Adsız/ 24/04/14 16:12

Adsız/ 24/04/14 09:03

galiba sen bu konuyu anlamamışsın kimse çalışmam demiyor herkes adalet arıyor sen kaç yıllıksın bilmem ama bizler 5. ve 6. bölgede 10 yıl mühendislik 10 yıla yakında idarecilik yaptık(böyle çok insan var) sınavdan sonra 4. bölgeyi haketmişsiniz deyip gönderdiler şimdi ise tekrar 6.ya dön diyorlar. Peki bundan sonraki ilk atamanın nasıl olacağına baktın mı??? sınav olmadığı için istenilen adam bölge gözetmeksizin istediği yere atanacak sonrada bu adama 5 yıl sonra 6.ya git diyecekler gerek yok deyip istifa edecek yerine bir başkasını atayacaklar ve oralar sürekli dolu olacak rotasyona tabii olanlar ne yapacak dolap beygiri gibi aynı yerde dönüp dolaşacaklar. Unutma ki bu tür adalet bir gün sana da lazım olacak yoksa kimsenin rotasyona bir şey dediği yok. Elbette ki işimize gelmez ise istifa edilecek asıl mesleğe dönülecektir. Sınavı kazanamayanlara da kimse gülmedi. Kazananlar en fazla 4. bölgeye gitti. SINAVLARI KAZANAMAYANLAR DAHA ÜST GÖREVLERE GİDİNCE ASIL O ZAMAN GÜLMÜŞTÜK. İdareci olmadığın belli sallamak kolay tabii

Adsız/ 24/04/14 15:19

hafta sonu sendika toplantısına katılan arkadaşların dediğine göre bakanlık tercih için yazı yazmayacakmış

köylü bakanlığı/ 24/04/14 10:44

Kıymetli köylü bakanlığımızın personelleri!
Biz kim... yönetmelik kim...Yine duyumlar gelmeye başladı HULLE yapacaklarmış.Batıdaki arkadaşlar İl müd. yrd. Şube Müdürü Şube Müdürleri Müd Yrd olunca yerlerinden ayrılmayacaklarmış.Alın size TÜRKİŞ yöntem.Vatana millete hayırlı olsun.....

yes/ 24/04/14 10:23

Sayın Adsız/ 24/04/14 09:34

Siz 17 yıldır 6. bölgedesiniz. Bunun 3 yılını asaleten müdürlükle geçirdiyseniz 5. bölgeye tayin isteyebilirsiniz.
.
Çok adaletli durum
.
Bunu görüpte elinden birşey gelipte yapmayan idarecilerin ahirette vay haline.

Adsız/ 24/04/14 09:34

bazı kurumların yönetmeliklerini inceledim,6.bölge 10 yıl hizmeti bulunanlar 1 ve 2 bölgelere tayin isteyebiliyor.sonuçta hepimizin hizmet puanı var hizmet puanına göre tayinlerin yapılması lazım,ben 17 yıldır 6 bölgedeyim bu gidişle 1 ve 2 bölgeyi göremiyecem ne diyeyim elbette yüce adalet vardır bir günde tecelli eder inşallah

Adsız/ 24/04/14 09:18

tercihler ne zaman açılacak bilgisi olan..

Adsız/ 24/04/14 09:03niye rahatınız mı bozuldu, keyfiniz mi kaçtı, bu ülke sadece sizin çalıştığınız yerden mi ibaret, başka yerde olsa çalışmayacak mısınız, siz ve sizin gibiler sınav kazandığı ve yer değişikliği yaptığı için kendi meslektaşlarınıza enayi dediniz, arkalarından güldünüz, rotasyon çıkınca da başladınız mızıkçılık yapmaya. Bu bakanlıkta idareci isen verilen göreve gidersin arkadaş yoksa istifa edersin. Bu iş çocuk oyuncağı değil, insanların mesuliyeti bir idareciye veriliyorsa o bunun manevi ağırlığını kaldırmalı, yoksa sokaktaki adamdan farkı kalmaz. Lafa gelince vatan millet sakarya, git biraz da şurada çalış deyince Bakanlıktan kötüsü yok.

Adsız/ 23/04/14 14:24

Sayın mdr

Yönetmeliği kim mahkemeye verecek.
ya sendika yada dernek

derneğimiz yok

sendikalardan biri asla vermez

diğerininde umrunda değilsin sanırım

mdr/ 22/04/14 22:36

yönetmelk mahkemeye verldlml blglsl qlan var ml

Adsız/ 22/04/14 20:54

tutturmuşlar gideceksiniz yada istifa edeceksin diyorlar. paralelle bizim ne alakamız vardı, açardın soruşturmanı çogun un yaşı gelmiş, alırdın görevden. yoksa birinin iddiası üzerine bile ceza veriliyor, bu konuda da bakanlıklara da bi sürü ihbar mektubu gittiği söyleniyor. bakanlıktan iki görevli 2 günde bi sürü elemanın ifadesini alır görevden alırsınız 3-5 kişi için 300 kişinin huzursuz ediyosunuz.
bu teşkilatta 3-5 kişi hariç yüzlerce işini layıkı ile yapan arkadaşımız var.

Adsız/ 22/04/14 17:56

Eğer ki, çevrenizde daha önceden bir şekilde görevden alınan, (müfettiş kararı, Soruştrma, yargılanma nedeni ile,) Mahkeme kararı ile göreve iade edilen İl Müdür yardımcısı veya şube müdürü var ise, dikkat edin son 1 ayı, 1 ay içinde boş kadrolara atanacaklar, bu dediğime dikkat edin.
15-25 nisana dikkat edin dedim. sizlere beklediğiniz rotasyon çıkmayacak dedim. bu dediğime de dikkat edin.
Örnek, 1- Şube Müdürünün teki tutuklanmış, görevden uzaklaştırılmış ve ataması ücra köşelerden birine atanmış sonrada mahkeme ile geri dönmüş, ilk atamalardan biri olacak.
2- örnek İl Müdür yardımcısının biri hakkında 2005-2007 arası bir soruştuma gecirmiş, soruşturma neticesinde doğu illerinden birine atanmış, dava açmış, soruşturmada usule aykırı işlemden dolayı idare mahkemece verilen ceza iptal edildiği için mahkeme kararı ile yerine iade edilmiş,
3- İl Müdür yardımcısı ile personel arasında yaşanan bir olaydan dolayı 5-6 yıl önce yapılan soruşturmada görev yeri değiştirilmesine dair karar ile yer değiştirilmiş, mahkeme cezayı iptal ettiği için mahkemece yerine iade edilmiş,
4- Kurum Müdürünün biri personel ile kavga neticesinde görevden alınmış, sonra mahkeme kararı ile iade edilmiş.
Öncelik bunların...

dikkat edin 1 ay içinde atamaları yapılacak.
BU ARADA 15 GÜN İÇİNDE 1 İL MÜDÜRÜNÜN VEKALETİ İPTAL EDİLİYOR. 3 İL MÜDÜRÜ DE GÖREVDEN ALINIYOR. (TOPLAM 4 İL MÜDÜRÜ)

Adsız/ 22/04/14 14:49

bizim suçumuz ne
göbeğimizi 5.6. bölgeyemi gömdüler.
20 yıl ücra yerlerde çalıştıktan sonra yine oraya git diyorlar.
Böyle adalet olmaz.

yes/ 22/04/14 13:27

Diğer personel için yapılan tayin isteme sistemi idareciler içinde getirilmeli.
.
Elemanken çalışılan süreler sayılmalı
.
Puanlama sistemiyle beraber online sistemde vekalet ve tedvir olarak bakılan müdürlüklerle azami süresi dolupta rotasyona tabi olacak müdürlükler de boş görülmeli ve tercihe açık olmalı.
.

yes/ 22/04/14 11:45

Yönetmelik her ne kadar Bakanlık adına çıkmışsada başka kurumlar tarafından incelenmiş ve bu şekli ile onaylanmıştır.
.
Daha önce çalışılan sürelerin zorunlu çalışma süresinden sayılabilmesi için Bakanlık Uygulama Esasaları Genelgesi çıkararak Yönetmeliği değiştirmeden de sorunu çözebilir.
.
Son yıllarda Hükümetimizin memurlar hakkındaki birçok değişikliği incelenirse, memurlar lehine kolaylaştırıcı ve hakları genişletici değişmeler yaşanmıştır.
.
Bakanlığımız bizim sorunlarımızı ve isteklerimizde dikkate alırsa ozaman aramızdaki bağ dahada kuvvetlenir ve alt kademe ile üst kademe arasındaki güven duygusu dahada pekişmiş olur.

Adsız/ 21/04/14 23:57

İl Müdür yardımcıları tutuşmuş, hepsi ankara yollarında, ancak istedikleri cevaplar alınamıyor. 6. bölge yolcusu oldukları kesinleşti.

Memet/ 21/04/14 22:34

Müdüre extra para, emekliliğe yansıyan para yok...ASlında müdürlüğü bıraksak maddi ve manevi çok kazancımız olacak...bırakmıyoruz ...bırakamıyoruz"...

Adsız/ 21/04/14 21:38

Sayın; Adsız/ 20/04/14 22:36

1-Kişiler yönetmeliklere direk dava açamazlar, yönetmeliğin iptali için önce idari dava açarsın sonrada idari dava içinde mahkemenin yönetmeliğin kanuna aykırılığı ile mahkeme kanalı ile danıştaya dava açtırılır. o da 2-3 sene sürer.

2- konu madem cevap yazma gereği duydun bundan ne cıkar;
a) ya vekil veya tedvirsin işine gelmez kadroların boşalması,
b) tayin oldun senin için hava hoş...

bu arada ben de çok değil daha yazın tayin oldum hem de istediğim yere benim için de hoş. 4 sene daha rahatım.

sendikalara mail atın derken burada emir talimat yok, o zaman alınan başka arkadaşımız varsa şunu yazayım, arkadaşlar mail atar mısınız... (benim için değil arkadaş için)

Yönetmelikler için danıştayda dava açma hakkı, öncelikle sendikalar ve üyelerini ilgilendiren dernekler danıştay nezdinde dava açabilir.

belli bir sendikada asla dava açmaz. bunu herkes bilir.

İptal olmasın benim için sorun yok nasılsa 4 yıl sonra iptal edilmesini bakanlık ister.

adem/ 21/04/14 18:02

paralel yapıya yarar bu yönetmelik

ahahaha/ 21/04/14 16:20

yönetmelk çlktl kafalar karlştllll... adslz senln slnlrlerln bzulmuş ... kmk adamsln vesselam ...

Adsız/ 21/04/14 14:53

Hükümet yeni bir torba yasa hazırlığında.
Genellikle mali konuların ve SGK aflarının gündeme geleceği bir torba yasa olacak.

Sendikalar bu torba yasada
il müdür yardımcısı, şube müdürü ve ilçe müdürleri maaşları ile ilgili bir katkıda bulunmayı düşünüyorlar mı?

saydıklarımın hepsi

1- Hepsi veteriner ve mühendislerden daha az maaş alıyor.
2- Giyim yardımı alamıyor
3- Seyyar görev alamıyor
4- Arazi tazminatı alamıyor
5- Veteriner kökenli müdürler aşı ve küpe uygulama ücretinden mahrum

Adsız/ 21/04/14 14:38

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATI

YÖNETİCİLERİNİN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ

Başka bir yönetici unvanına atanma

MADDE 6 – (1) Yönetici unvanlarından herhangi birinde en az bir yıl çalışmış olanlar, diğer yönetici unvanlarına atanabilirler.

Adsız/ 21/04/14 10:39

şimdi 5. bölgede süresi dolan 4. bölgede hangi ile gidecek. bunu belirleyen kriter ne? sanki yönetmelik hazırlığı aşamasında performans puanı olacak denmişti ama çıkmadı. 4. bölge İl Müdürlerini tek tek gezecekler mi? yada il başkanlarını tek tek gezecekler mi? Diyelim 4. bölgedeki hiç bir Müdürü sizi istemedi. Yada sizi istemediğiniz yere vermeye çalıştılar. üfffff neyse ne düzgün gidiyorsa sanki..


Mühendisler için puan sistemi var ama il merkezleri hiç açılmıyor. ama adamı olan direk il merkezine gidiyor.

Adsız/ 21/04/14 10:19

bu tecihler ne zaman sistem üzerinden açılacak bilgisi olan varmı arkadaşlar..

Ali GÜMÜŞ/Tosya 21/04/14 09:18

Değerli arkadaşlar,yönetmelik yayınlandı.Eksiklikleri var ama başlangıç için önemli bir adım atılmış oldu.Bundan sonra duruma göre revize edilecektir.Teşkilatın yükünü hepimiz omuzlarımızda taşıdık,taşımaya da devam ediyoruz.Arkadaşlar ben 28.01.2014 itibariyle asaleten yürüttüğüm görevimden ayrıldım.Şu an vekaleten yürütmekteyim.Kısmetse 2015 Temmuz'a kadar çocuklarımın eğitim durumu nedeniyle Tosya'dayım.Tosya atamalarda boş olacak gözükecektir.Temennim burayı doğuda çalışan arkadaşların tercih etmesidir.35 personelimiz var.Binamız müstakil.Lojman yok.Tercih edecek arkadaşlar bilgi almak için 05428471416 nolu telefonumdan arayabilirler.

BüyükTorpil/ 21/04/14 08:15

Tedvirler ve vekaletler için bu yönetmelik şahane.Hemen şimdi kadro verilse zaten yeni göreve başlayacak gibi olacaklarından yıllarca bulundukları yerden kımıldamayacaklar.( o zamana kadar da zaten bu yönetmelik elli kere delinir) Doğuda ki müdür görev süresini doldursa ne boş yer yok ki! Bla Bla Bla

Adsız/ 20/04/14 22:36

Adsız/ 18/04/14 22:01


Adsız birilerine talimat vereceğine sen dava aç. Böyle uluorta salladığına göre herhalde hukuk bilgin " sendika yoluyla atanan müdürlere" taş çıkartır.

mdr/ 20/04/14 20:00

yönetmelk mahkemeye verldl ml

yes/ 18/04/14 22:26

Sayın Adsız/ 18/04/14 17:57
.
evet geçebilirsiniz hatta ilçe müdürü iken il md yard bile olabilirsiniz makam uygun görüyorsa.

prion/ 18/04/14 22:17

sayın Adsız/ 18/04/14 17:57
ARKADAŞLAR YÖNETMELİĞE GÖRE ŞUANDA İLÇE MÜDÜRÜ ŞUBE MÜDÜRÜ OLARAK GEÇEBİLİR Mİ SİZCE''

maalesef geçemez çünkü şube müdürlüğü sınava tabi, ayrıca şube müdürleri kendi içinde bile yer değiştiremiyor o da sınava tabi. mesela tad dan ktv ye geçmek için sınavla atanman ve 6-5-4-3-2-1 bölgeleri gezmen gerekli.

Adsız/ 18/04/14 22:01

BİR ÇOĞUNUZ TAYİN OLDUNUZ. 2. YILINA GİRENLER VAR VE 3 YIL GÖZ AÇIP KAPATINCA GECER.

DAVA AÇTIRIN.

Adsız/ 18/04/14 22:01

Buradaki arkadaşların çoğu 5 yılını doldurmadı, genellikle 2010 GYS Müdürlerinin toplanma yeri.

Bu nedenle arkadaşlar sendikalara müracaat edin, olmadı mail atın. hem bakanlığın son gy yönetmeliğiniğ hem de atama yönetmeliğinin sakıncalı maddelerine iptali için dava açsın.

belirli sendika dava açmayacaktır. zaten kendi adamları için sınavsız atamayı getirdi.

nitelim il müdürü, ilçe müdürü ve il müdür yard. ları sınavsız ve sendika yolu ile atanıyor ve kendi adamlarına yer acılacak.

sendikalara mail atın.

Adsız/ankara 18/04/14 19:21

çalışma tüm hızıyla sürüyor,çok yakında veteriner ve mühendislerin rotasyon yönetmeliği geliyor.tüm bakanlıklar için yönetmelik hazır zaten memur tayin yönetmeliği esas alınarak ufak tefek değişikliklerle çıkacak.idarecilerde ne varsa hemen hemen aynı yönetmelik çıkıyor.en şanslılar targelciler

enderun3477@hotmaik.com

Adsız/ 18/04/14 17:57

ARKADAŞLAR YÖNETMELİĞE GÖRE ŞUANDA İLÇE MÜDÜRÜ ŞUBE MÜDÜRÜ OLARAK GEÇEBİLİR Mİ SİZCE

Adsız/ 18/04/14 15:25

buradaki mesele doğu batı meselesi değil doğuda batıda bizim, mesele adil olmakta. Bir hizmet bölgesinde hizmetini tamamlamışları yeniden oraya dön demek sıkıntı, ancak biliyormusunuz burdaki ince detayı ilçe müdürlüğünde artık sınav yok hiç doğu yüzü görmemiş insanlar yıllardır vekaleten iş yapıyorlar bunlara birde ilk atamada kadro verilecek 5 yıl devam et denecek ondan sonra hadi 6,5 e diyecekler gerek yok diyip müdürlükten ayrılacak gene YERİNDE kalacak. Onun yerine de nasılsa sınav yok başka birini atayacaklar böylece oralar sürekli dolu olacak şimdiki müdür arkadaşlarda dolap beygiri gibi dönüp dolaşacak. Bence bu adaletsiz olayda ne batıdaki doğuya gelecek nede doğudaki gariban müdürüm biraz ilerleyebilecek. yÖNETMELİK ÇOK İNCE DÜŞÜNÜLEREK HAZIRLANMIŞ.

yes/ 18/04/14 14:59

Sayın memet Hiç yoktan iyidir diyoruz ama adildir demiyoruz
.
Yeni kadro alıpta atanacaklara gölge gözetilmemesi yanlış
Çünki; yıllardan beri topile tedviren vekaleten bakanlar şimdi sınavsız şekilde kadro alacaklar ve ilk atama diye yine aynı yerlerinde kalacaklar.
.
İçimizde kadrolu olupta yıllardan beri doğuda eleman olarak çalışmış kişilere kalk yine aynı yere git demek pekte adilane değil
.

mdr/ 18/04/14 13:52

rotasyon sadece asil müdürlere değil vekil müdürlere ve personellerede olmalı. adaletse herkese adalet gelsin. 7 yılım 5. ve 6. bölgede mühendis olarak geçti doğu görevini fazlasıyla yaptım. ama bu yönetmelikte bunların hiçbirisi dikkate alınmayacak. adalet hak hukuk doğru yönetmelik bumudur? bu yönetmelikle asil mdrler yok edilmek istenmektedir

prion/ 18/04/14 12:29

arkadaş daha önceki görevde yükselme yönetmeliğinde 5 ve 6. bölgede 4 yıl personel veya 2 yıl yönetici olarak çalışmayanlar 5. veya 6. bölgeden tercih yapıp atanmak zorundaydı. Peki sen bu şartlara göre 5. veya 6. bölgede 4 yıl personel veya 2 yıl yönetici olarak çalışmış ve ona göre 4. bölgeden tercih yapıp 4. bölgeye atanmışsan, burada kazanılmış hakkın gaspı yok mudur? Şu anki yöneticiler bu yönetmeliğe göre atandılar.

sen 1. bölgeye vekaleten veya tedviren yönetici ata, nasıl olsa asil yöneticiler minimum 12 sene maksimum 24 seneden önce zaten 1. bölgeye gelemeyecek, vekaleten veya tedviren görev yapan arkadaşlarında zaten emeklilikleri gelir.

Birde bazı arkadaşlar, ''hadi doğuya git deyince gitmemek için her çareye başvuruyormuş gibi garip durumlara düşüyormuş, birilerinin oyuncağı oluyormuş'' diyorsunuz. Peki Bakanlık yönetmeliğine göre 5 ve 6. bölgede 4 yıl personel veya 2 yıl yönetici olarak çalışmış ve ona göre atanmış insanları çalışmadığı 4-3-2-1. bölgeler hangisi ve ya hangileri ise oraya atasa hiç kimse mazeretde üretemez, kimsenin ''oyuncağı'' da olmaz.

Sen İl Müdürü ve İl Müdür Yardımcılarının 5 ve 6. bölgede 4 yıl personel veya 2 yıl yönetici olarak çalışma şartını bile aramadan atama yap. Onlar için ilk atamalarında bu maddeyi çalıştırsaydın diğer ünvanlı yöneticileride mağdur etmezdin.

yes/ 18/04/14 10:31

Sayın memet/ 18/04/14 09:08 beye katılıyorum
.
herkes vatan millet sakarya diyor ama kendine gelince hadiş doğuya git deyince, gitmemek için herçaree başvurup birilerinin oyuncağı da oluyorlar.
.

Adsız/ 18/04/14 09:45

sanki "git il müdürünü razı et" olayı yeniden yaşanacak gibi duruyor. İki ihtimal var;

1- Ya adil bir tercih sistemi ile kriterler ortaya konur ve yayınlanacak atama genelgesi ile bunlar ilan edilir, böylece aynı ili veya ilçeyi isteyenler arasında adil bir atama yapılmış olur

2- Ya da Bakanlık "yazın 10 yer ben atayacağım" der. İş bu sıkıntı yaratır

Ama böyle bir yönetmelik için yaklaşık 4 yıl beklendiğine göre, herhalde hazırlığını da çoktan yapmışlardır...

memet/ 18/04/14 09:08

6.Bölge ülkemizin bölgelerinden biri değil mi? 1.2.3 bölgelerde çalışırken iyi de 5 veya altıya gitmek niye milletin zoruna gidiyor...Yönetmelik son derece adil arkadaşlar....

ondogan/çankırı 17/04/14 23:34

Geçmişte Tayin isteyen şube müdürü arkadaşların neler çektiğini çok iyi biliyorum git falanı razıet olmadı, filanı razı et. oda olmadı başka ile git. rezalet bir durumdu. Açıkçası benide olumsuz etkileyecek ama ENAZINDA BİR YÖNETMELİĞMİZ VAR. BELLİ BİR KURAL VAR. Hayırlı uğurlu olsun.

prion/ 17/04/14 21:44

birde tayin bölgelerini pergem deki odalarda 4 olarak asılı diyen arkadaşlar, 4 az gelmiş yanına 5 ve 6 da ekleyivermişler ... dediğiniz gibi sadece 4 olsaydı ya da milli eğitimdeki gibi 3 e düşürselerdi ...

prion/ 17/04/14 21:38

MADDE 10 – Yöneticilerin yer değiştirme usulleri
(4) Bir, iki ve üçüncü fıkra hükümlerine göre yapılacak yer değiştirmelerde yöneticiler, daha önce aynı yönetici unvanıyla görev yapmadıkları ya da asgari çalışma süresini tamamlamadıkları 6, 5, 4, 3, 2 ve 1 inci hizmet bölgesi illerine sırasıyla atanırlar.

Bu maddeyi herhangi bir kurumun yönetici atama ve tayin yönetmeliğinde görebilen var mı?

2000 yılından önce 6. bölge diye bir bölge tanımı bile yoktu. 5. bölgede eski personel tayin yönetmeliğinde bile maksimum çalışma süresi 7 yıl iken bırakın 3 sene sonunda normal tayini 13. - 15. çalışma yıllarında, a seni orada mı unutmuşuz denilen insanlar var iken, şimdi o insanlara seni yeniden 6. bölgeye gönderiyoruz demek adalet terazisinin hangi kefesinde yazar?

Adsız/ 17/04/14 20:56

BULUNDUĞU YERDE 5 YILI DOLANLAR BENCE İYİ OKUMALI:

Geçiş hükmü
GEÇİCİ MADDE 1 – (1)
Yönetmeliğin yayımını takip eden altı ay içinde atanırlar.


Neymiş 5 ay 28 gününüz kalmış.. 6 ay içinde demek 6 sonunda demek değildir. yarın bile olabilir. yarından sonrada. 15 günde olur, 1 ayda 3 ayda...

yani 5 yılı dolanlar, 3 ay içinde de dilekçenizi gönderin derler 3 ay sonrada dilekçe vermeyenleri resen atarlar. atma tebliğinden 1 ay sonrada kadrosunu elinden alıverirler.

6 AY SONRA DEĞİL YANİ 6 AY İÇİNDE (içinde)

HATTA DEDİKODU YAZAYIM HAFTAYA İLLERE İL MÜDÜR YARDIMCILARI LİSTESİ ZORUNLU ATAMASI YAPILACAKLARIN İSİMLERİ İLE TERCİH BÖLGELERİ (6. BÖLGE İSİMLERİ) GÖNDERİLECEK. 15 GÜNDE SÜRE... HEMEN ATAMAM 2 AY SONRA ŞUTLAYACAKLAR.

yes/ 17/04/14 15:23

Sayın Adsız/ 17/04/14 14:36
.
Haklısınız başlangıç oldu hiç değilse
.
Ancak burada birçok yorumlar yapıldı bazıları makul bazıları çok uçukta olabilir.
.
Bu yorumları içimizde bakanlıkta çalışanlar yada sendikalarla arası çok iyi olanlar vardı neden bu yazılan çizilenlerden hiç biri dikkate alınmadı yada aldırılmadı onlarıda tartışmak gerekir
.
Bu gümn bir sendikanın sitesinde adaletten haktan hukuktan bahsedildiğini gördüm. keşke yanımda olsaydı sayın başkanda ne hakkı diye kulağına fısıldasaydım
.
Hak hukuk benden isen var benden değilsen yok tur mantığını silemediğimiz sürece kurumsallaşamayacağız, ve bizle oynayan ilkokul mezunu siyasileirnde oyuncağı olmaktan kurtulamayacağız.
.

Adsız/ 17/04/14 14:36

Arkadaşlar şu ana kadar bir atama sistemi veya rotasyon olmayışı ne batıdaki ne de doğudaki müdür arkadaşların suçu. Sistemin avantaj veya dezavantajlarını neden kullandın diye kimse eleştirilmemeli. Doğu ve batıdaki bir çok arkadaş empati yaptığında aynı sonuca varacaktır. Ancak 15 nisan itibariyle yeni bir milat başlamıştır. Bu yönetmelik uygulanmaz, kaldırılır, iptal edilir, çiğnenir tarzı yorumlar maalesef sistemsizliği tercih edenlerin yorumlardır. Eksiği, hatası çoktur ancak başlangıç için makuldür. Bize gelince, az ilerisi ermenistan, gürcistan,iran daha nereye gidecez ki.....

East & West/ 17/04/14 11:36

Bekleyin geleceğim

east ve west e/ 17/04/14 07:49

31.12.2014 de başladığını nerden çıkardın kardeş? Geçici madde 1 saymıyorsun galiba. Bulunduğun yerde azami çalışma süreni doldurmuşsan valizini toplamaya başla derim ben. Çünkü yayımı tarihinden itibaren 6 ay içinde diyor. Ha Haziran ve Eylül arası dönem olarak belirlendiğine göre 10. aya kadar da kalmazsın. Bekliyoruz seni bizim buralara doğru kardeş. Memleketin doğusu tecrübeli müdür ister.

Adsız/ 17/04/14 07:41

East & West/ 16/04/14 23:06

Geçiş hükmü
GEÇİCİ MADDE 1 – (1) .............
Yönetmeliğin yayımını takip eden altı ay içinde atanırlar.


Yönetmelik 15.04.2014 te yayımlandı ve 31.12.2013 itibariyle 5 yıl azami çalışma süresini tamamlayan 15.10.2014'e kadar atanmak durumunda.

East & West/ 16/04/14 23:06

6 ay olayı 31.12.2014 te başlıyor. Yani haziran 2015 e kadar herkez yerinde. Rahat olun. 14 ay daha batı yok.

Adsız/ 16/04/14 22:47

dilekçeyi veriyorum yarın hiç olmazsa yaza kadar tayin olur memleket yerleşirim. 2000-3000 lik ilçelerde ilçe müdürü olup bu saatden sonra yetişmiş çocuklarımı götürmek yerine güzel imkanları olan okullara yazdırırım. herşeyimiz çocuklar. çocuk okula gidene kadar güzel bi yere giderim diye düşünmüştüm. olmayacakmış...

Adsız/ 16/04/14 22:20

ÖNCE İL MÜDÜR YARDIMCILARINDAN BAŞLAYACAKLAR.

VE BAŞKA BİR KAYNAĞI SAĞLAM DEDİKODU; TORPİLLİLERİ İLK ATAMA İLE GÜZEL YERLERİ ASALETEN ATAYIP, 2 YIL SONRA YÖNETMELİK İPTAL EDİLECEK...

Adsız/ 16/04/14 22:18

bu ne ya, şırnak, hakkari, v.b. iller ailene anlatamazzsın sürdüler sanarlar....

6. bölge.... bavulları hazırlayın...

Adsız/ 16/04/14 17:31

Daha önce aynı yönetici ünvanında geçirilmeyen süreler sayılmayacakmış. Eleman veya farklı üvanlarda doğuda geçirilen sürelerin sayılmaması büyük bir hata mı yoksa politika mı 6 ay içinde ortaya çıkacak.

bakanlık diyor ki;" kalan sağlar benimdir"

Adsız/ 16/04/14 14:07

Sayın Adsız/ 16/04/14 12:58
.
Yazdığınız maddeye uyacak kimse yok sanırım.

Adsız/ 16/04/14 12:58

Bölgelerde fazla çalışılan sürelerle ilgili olarak,

Yeni yönetmelikte,
"Hüküm bulunmayan haller
MADDE 18 – (1) Bu Yönetmelikte hüküm bulunmayan hallerde Genel Yönetmelik hükümleri uygulanır. " denmektedir.

Çerçeve yönetmelikte ise,

"Zorunlu Çalışma Süresinin Doldurulması Madde 16 – Memurun bulunduğu hizmet bölgesinde zorunlu çalışma süresini doldurmasına rağmen, atanacağı bölgede kadro bulunmaması nedeniyle atamanın yapılamaması hallerinde, bulunduğu hizmet bölgesinde zorunlu çalışma süresinden fazla geçen süreler, (1. Bölge hariç) bir üst bölgedeki zorunlu çalışma süresinden indirilir." hükmü bulunmaktadır.

Adsız/ 16/04/14 12:53

Torpili olan, adamı olan dayısı olan, sendikayla arası iyi olanlar zaten tayin yaptırdı. Onlar 3-4 sene daha rahat en azından ama diğerleri 6. bölgeden başlayacak
.

héeyirli olsin

Adsız/ 16/04/14 12:18

5. 6. bölgede 20 yılımı çürütmüş biriyim zaten bu bölgelerde bu kadar çalıştığım için 4. bölgeye atandım. şimdi sil baştan diyorlar.
Böyle adalet olmaz.
üst yöneticilerimizin bu yönetmeliği gözden geçirmesi gerektiğine inanıyorum.
feragat dilekçemi hazırladım. Gelişmeleri bekliyorum.

Adsız/ 16/04/14 08:09

Bunun adı, Ben ve Biz yaptık oldu yasası. Çünkü birilerinin yerleri sağlamlaştırılıp, korunmalı. OOOHHHHH yan gel yat oğlum Osman.Nasıl olmasa yargıda yok.Hayırlısı buysa, hayırsızını düşünemiyorum. Adaleti olmayanlar adalet dağıtamazlar. Galiba birileri bu ülkede Padişah ve Padişahın oğlu yada torunları. Kimse unutmasın ALLAH ın adaleti var. Zalimin zulmü varsa Mazlumunda ALLAH ı var. Bizimde sahibimiz ALLAH.

mdr/ 16/04/14 06:15

...yönetmellk hakslzllk ve adaletslzllkten lbaret.daha önce çallştlğlmlz mühendlsllk teknlsyenlk yllarl saylmayacak.yllarlm dğuda geçtl. hayatlnda hlç dğu yüzü görmeyen blnlerce mühendls vet hek. ve tek. var bu yönetmellğln derhal mahkemeye verllb lbtall lstenmelldlr .

Adsız/ 15/04/14 22:47

Bu rotasyona çok üzüldüm, sabahın 9 dan beri canım sıkkın, madem neden en basından 4. bölgeye gönderdiler beni şimdi de hadi 6. bölgeye diyıorlar. dilekçe yazdım cesaret edemedim vermeye, kaymakamlığa mı verelim yoksa direk il müdürlüğüne mi, bakanlık direk kabul etmiyor sonradan ek dilekçe kabul ediyormuş.

Adsız/ 15/04/14 22:31

personellerde bi seviniyor ki batıda inanamazsınız. oh kutulduk bundan diye....

Adsız/ 15/04/14 22:30

Ben demiştim, çok meraklısınız rotasyon rotasyon, alın size rotasyon,
nerdeyse hepiniz 6. bölgeye yolcusunuz, 6. bölgede olanlarda en iyi maraş, malatya, sivasa yolcusunuz o da 2500-3000 nüfusluk yerler (bu arada malatya da 5. bölgeden çıkıyor haberiniz ola)
şimdi dua edin de bir vatandaş çıksın yönetmeliğin 10. maddesinin 4. fıkrasının iptali için danıştaya dava açsın. yürütmesi durduruldu mu süper olur. 6-5-4-3-2-1 sıralaması da kalktı mı tamam. hadi sendikalara ancak yanlı sendikaya değil.
İstifa edin yaz gelirken de yazın atamanız çıkmış olsun. 2-3 ayı alıyor taşra teşk. pers. yer değ. yönetmeliğinin 19. maddesi kapsamında feragat edin b arada batı da da müdür ihtiyacı olacak vekaleten tedviren müdürlük verirler kesin.

ankara/ 15/04/14 15:37

Önlerinde bekleyen dilekçeler idari Mahkemeye gidecek, bakalım ne olur. Çünkü tayin olan neye göre, olmayan neye göre tayin olmadı.Allah sonumuzu hayır eylesin.

East & West/ 15/04/14 15:34

İlk atamada 5. ve 6. bölge kalkalı yılı geçti. Ondan sonra buraya genel yönetmelikte ilk atama 5. ve 6. bölde yazıyor deniyor. Lütfen idareci yada olmayı düşünen arkadaşlar biraz bilgilenerek yazalım.

Adsız/ 15/04/14 14:29

Değerli arkadaşlar çerçeve yönetmeliğin GÜNCEL halini okumayan lütfen yazdığı yorumlara bir de kuyruklu yorumlar yazıp bizleri üzmesin.

Çerçeve yönetmeliğe göre doğu görevi (5 ve 6) kalkalı nerdeyse 2 yıl oldu.

ılıksüt/ 15/04/14 14:28

şimdi vekalet ve tedvirler bu kapsamda mı değil mi?

Adsız/ 15/04/14 13:48

MADDE 16 – (1) Bu Yönetmelik kapsamında görev yapanların bölge hizmetinden sayılacak veya sayılmayacak süreler Genel Yönetmelik hükümlerine göre hesaplanır.

MURAT/ 15/04/14 13:29

ARKADAŞLAR ZANNEDERSEM ELEMAN OLARAK ÇALIŞILAN SÜRELER SAYILMIYOR. SADECE DAHA ÖNCEKİ BÖLGELERDE VEKALETEN MÜDÜRLÜK YAPMIŞSANIZ O ÜNVANDA SAYILIYOR.(genel yönetmelik madde 22)

MURAT/ 15/04/14 13:19

DĞERLİ ARKADAŞLAR ÇIKAN BU YÖNETMELİKTEKİ ÇOĞU HÜKÜMLER GENEL YÖNETMELİĞE AYKIRIDIR.ÖRNEK: bAKANLIK YÖNETMELİĞİNİN İLK ATAMA BAŞLIKLI 5. MADDESİ GENEL YÖNETMELİĞİN EK MADDE 1/A VE D MADDESİNE AYKIRIDIR.YENİ HAMİLİ KARTI OLANLAR BAKANLIK YÖNETMELİĞİNE GÖRE İLK YÖNETİCİ ÜNVANIYLA HERHANGİ BİR BÖLGEYE ATANABİLİR DENİYOR ANCAK GENEL YÖNETMELİKTE BU ÜNVANLARA İLK ATAMA 5. VE 6. BÖLGEYE YAPILIR DENİYOR.YANİ PAŞALAR BATIDA YILLARDIR DOĞU YÜZÜ GÖRMEMİŞ OLANLARA GEL SENİ MÜDÜR YAPAYIMDA EN AZ 5 YIL KAL SONRASI ALLAH KERİM DEMEK İSTİYOR.DİĞERLERİDE O BÖLGEYE GİTMEK İÇİN EN AZ 15 YIL BEKLEYECEK.BU YÖNETMELİKLE NE İLÇE MÜDÜRÜ KALIR NEDE ŞUBE MÜDÜRÜ.ADALET Mİ GÜLDÜRMEYİN

Adsız/ 15/04/14 12:49

personel olarak çalışılan süre hizmetten sayılmıyor

Adsız/ 15/04/14 10:17

hayırlı olsun arkadaşlar
şimdi personelden maaş farkı olmayan bir ilçe müdürü neden asaletten ilçe müdürlüğü yapsın ki
veya personelle çıkarılmayan rotasyon ne kadar adil olabilirki.Adam aynı yerde 20 yıldır mühendis veteriner vs.bu adalet değil.önce personele çıksaydı. en azından müdür ve ya şube müdürü istifa edip personel olarak kalmayı düşünmezdi.

Adsız/ 15/04/14 10:15

Eleman olarak çalışılan süreler sayılacakmı sayılmayacakmı.

Adsız/ 15/04/14 09:59

yönetmeliğin bir çok kısmına katılmıyorum ama 5 yılını dolduranlara yer değişikliğini şart koşuyor ya, yeter. Doğuya gidenlerin ardından bakış atanları şimdi görmek isteriz.

Adsız/ 15/04/14 09:22

I. BÖLGE
1-Adana
2-Ankara
3-Bursa
4-Gaziantep
5-İçel
6-İatanbul
7-İzmir
8-Kocaeli

II. BÖLGE
1-Aydın
2-Balıkesiir
3-Çanakkale
4-Denizli
5-Edirne
6-Kayseri
7-Tekirdağ
8-Konya
9-Manisa
10-Muğla
11-Sakarya
12-Antalya
13-Htay
14-Zonguldak
15-Eskişehir
16-Yalova


III. BÖLGE
1-Afyonkarahisar
2-Bilecik
3-Bolu
4-Burdur
5-Düzce
6-Giresun
7-Isparta
8-Kütahya
9-Ordu
10-Osmaniye
11-Rize
12-Samsun
13-Kırklareli
14-Trabzon
15-Uşak
16-Bartın
17-Karabük
18-Kırıkkale

IV. BÖLGE
1-Amasya
2-Çankırı
3-Çorum
4-Kastamonu
5-Kırşehir
6-Nevşehir
7-Niğde
8-Sinop
9-Tokat
10-Yozgat
11-Aksaray
12-Karaman
13-Kilis

V. BÖLGE
1-Artvin
2-Elazığ
3-Erzincan
4-Erzurum
5-Kahramanmaraş
6-Malatya
7-Sivas
8-Şanlıurfa
9-Diyarbakır


VI. BÖLGE
1-Adıyaman
2-Ağrı
3-Bingöl
4-Bitlis
5-Hakkari
6-Kars
7-Mardin
8-Muş
9-Siirt
10-Tunceli
11-Ardahan
12-Iğdır
13-Batman
14-Şırnak
15-Gümüşhane
16-Bayburt
17-Van

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/18088_0.html

Adsız/ 15/04/14 08:25

Batıdaki yıllanmış Müdürler 6 ay içinde 6. bölgeye gidecek.

Doğuya sınavla gidenleri ise 2 yıl daha bekletecekler bence.

Ama 2 yıl geçmeden yönetmelik iptal olacak

Sonuç: Batı boşalmış olacak.

Adsız/şanlıurfa 15/04/14 08:21

Hizmet bölgeleri hakkında bilgisi olan var mı. İllerin hangi hizmet bölgesinde olduğunu gösteren listeye nereden ulaşılabilir.

Adsız/ 15/04/14 08:05

Yönetmelik çıktı ve dağ fare doğurdu.Peki eski yönetmelikte olan idarecilikten feragat edenlerin istedikleri yere atanma durumu ne olacak şimdi ?

ede/ 15/04/14 07:45

çıktıııııııııııı.

Müdür/ 15/04/14 07:26

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATI

YÖNETİCİLERİNİN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ

Hayırlı osun......

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/04/20140415.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/04/20140415.htm

Adsız/ 15/04/14 06:39

5. Bölgede 5 yilini doldurmuş şube müdürü varmı? 4. Bölgeye müdür gelmesi çok zor . Icanadolu yine boş kalkacak

Adsız/ 15/04/14 04:02

Yayinlandi

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/04/20140415-4.htm

Bence
tırt.

http://www.yuvalikoyu.org

Adsız/ 14/04/14 23:37

BOMBA PATLADI....Beklenen an geldi. Sürpriz yok. 6 ay içinde bavulları toplamak var. İlk defa doğudakilerin yüzü gülecek. Hayırlı olsun.


http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/04/20140415.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/04/20140415.htm

Adsız/ 11/04/14 12:33

idareci rotasyon yönetmeliğine göre bölge hizmetini tamamlayan personel de, azami süresi beklenmeden resen yer değiştirecekmiş. ayrıca idareciler kendi memleketine kesinlikle atanamayacakmış

fr/ 07/04/14 08:13

arkadaşlar atama yönetmeliği ne zaman çıkar, yada çıkmayacak galiba haberi olan var mı..

Adsız/ 04/04/14 22:13

Rotasyona hala inanmayanlar veya işine geldiği şekilde düşünenler var. Yönetmeliğin yayımlanması için bundan daha iyi bir zaman olamaz.Ayrıca nisan sonuna kadar çıkmazsa "Yönetmeliği hazırlayanlar" yalancı olacak

Adsız/ 04/04/14 15:44

Milli eğitimde rotasyon hazırlıyormuş... ben de anlamıyorum biri çıkıyor rotasyon biri çıkıygor rotasyon mu var ben hep diyorum rotasyon bakanlığın işine gelmez. öle herkesi istediği yere atayamazlar siyasilerin dediği olmaz.

aşağıda müdürlere ve öğretmenlere rotasyon yazıkyor. okuyun her kurumu ilgilendiriyor.

benim aldığım son duyum isde personele rotasyon var.

http://www.memurlar.net/haber/462921/

yes/ 04/04/14 15:34

Bu nasıl iş kardeşim
.
Biri çıkıp diyorki Personel Genel müdürü dediki Ocak ayına kadar mutlaka çıkacak aradan 3 yıl geçti
.
Diğeri diyorki nisan ortasında kesin nisan 23 ü bekleyin
.
Diğeride diyorki Daire başkanlarının odasında harita var 4 bölge
.
Başkası çıkıp diyorki genel müdür yardımcısı yok öyle birşey dedi
.
Nedir bu yalan rüzgarımı oynuyoruz burada

A.A./ 04/04/14 14:58

Personel genel müdür yardımcılarımızdan birine sordum rotasyon bu ay çıkarmı diye yüzüme anlamsızliz anlamsız baktı, rotasayon ile ilgili çalışmamı varmış, biz bakanlığımızda yok, belki mozambik tarım bakanlığı çıkarır dedi, yani anlayacağınız burda herkes rotasyon diyor, ama ya bakanlık çok gizli tutuyor yada öyle bir çalışma yok.

müdür/ 04/04/14 13:56

arkadaşlar yönetici lerle ilgili tayin yönetmeliği rotasyon yine rafamı kaldırıldı ses yok gibi

Adsız/ 04/04/14 09:22

eğer bu 4 bölge olayı olursa "tadından yenmez"

Adsız/ 03/04/14 21:30

Tamam ny. Sen şube müdüründen daha yüksek mevkidesin, senin mühürun var kardeş.

A.A./ 03/04/14 14:03

Değerli arkadaşlar bakanlıkta hangi daire başkanının bu odasına giderseniz 4 bölge olan haritayı asmışlar. bu ne diye sorduğumuzda artık 4 hizmet bölgesine ayrıldı deniliyor.

Adsız/ 03/04/14 12:50

Son bilgilere göre rotasyon yönetmeliği yayınlanmak üzere başbakanlığa gönderilmiş. Eli kulağında anlaşılan. Hadi hayırlısı...

za/ 02/04/14 08:33

Ümitsiz vaka olunca Kurumumuz...tartışmayla avunuyoruz işte.İlçe Müdürü mü yüksek Şube Mürümü yüksek? İl Müdürlerimizin bile ne ağırlığı var.1 günde il müdürü, 1 günde eleman olabiliyor. Ciddi kurumlarda durum böylemi? Defterdarı,Muhasebe müdürünü,SGK Müdürlerini,müftüleri hatta bu kurumların şefleri bile koltuklarında daha haysiyetli ve güvenle oturuyor.Biz kimizki? Kurumumuz nereye gidiyor bilen varsa bizde bilelim ve o zaman övünelim...

Adsız/ 01/04/14 13:04

Mühür mevki makama değil kuruma verilir. Kurumu da ilde İl Müdürü İlçede de İlçe Müdürü temsil eder. Şube müdürü İl Müd. Yard.'na bağlıdır. Direk İl Müdürüne bağlı değildir. Avukatlar ve döner sermayade direk il müdürüne bağlıdır. Çok zor değil bunu anlamak.

Adsız/ 01/04/14 12:50

Hadiiiiii.................,
Müdürlerden önce personele Rotasyon hazırlıyorlarmış...

N.Y ye cevap/Bilecik 01/04/14 09:15

Sevgili N.Y kardeşim. Hem birbirimizle uğraşmadan işimize bakalım diyorsun hem de polemiğe neden olacak açıklamalar yapıyorsun. Bir defa senin ve ya onun bunun ne düşündüğü değil mevzuatın ne yazdığı önemlidir. Geçerli mevzuata göre İlçe ve Şube Müdürlüğü DENK kadrodur. Sende ilçende İl Müdürü adına iş yaparsın şube müdürüde. İlde mühür tektir tüm müdürler il müdürü adına onu kullanır. Sen her seferinde il merkezine mühür için koşturamadığına göre devlet baba sana iyilik yapmış mühür vermiştir. Senin mantığına göre il müdür yardımcısının da ayrı mührü olması gerekir.

cevap@hotmail.com

Adsız/ 31/03/14 22:08

En ufak veya imzasız mektupla bu adam pararlel denildi mi hemen görevden alırlar o dediğinizde olmaz. öteki türlü deben paralel değilim derse adam oda kabul görür nasıl ispatlayacaksınız ki paralel olduğunu,
tek yol personelin ifadesine bakar, bu işin video, fotoğrafı olması gerek ki! anca o zaman olur diyecem o da ne o biz sohbetteyiz bu da başka cemaat! derse o da başka...
dersanelerde müfettişlerin dersaneleri de öğrencileri sırayla ifadeye çağırdıkları gibi mi olacak.. herkes de ben bilmem görmedim der çıkar gıcık olan biri evet bu paralel dedi mi o da kötü...


« ÖncekiSonraki »Mesaj GönderAna SayfaYönetici Giriş
Toplam : 6247 mesaj
123...63


aSgbookPHP v1.9